Uczciwość chrześcijańskich samorządowców jako wierność duchowości Ewangelii
DOI:
https://doi.org/10.15633/ssc.390Słowa kluczowe:
uczciwość, samorząd, władze lokalne, społeczność lokalna, dobro wspólne, prawość życiaAbstrakt
W kontekście narastającej troski o kształt życia społecznego zauważa się, że niezaprzeczalne znaczenie w procesie budowania dobrego społeczeństwa ma uczciwość rozumiana jako zachowanie uznanych norm moralnych oraz prawość, która zapewnia rzetelność w ich realizacji. Od tak rozumianej uczciwości chrześcijan zależy styl pracy samorządu i rodzaj podejmowanych decyzji; tak rozumiana uczciwość jest profesjonalną troską o dobra duchowe i materialne społeczności lokalnej; jest służbą związaną z zachowaniem tego dobra i troską o jego rozrost; jest także kontrolą nad równomiernym dostępem do korzystania z tych dóbr. Uczciwa działalność samorządowa jest także troską o zachowanie jedności i więzi społecznej.Pobrania
Opublikowane
2012-09-09
Numer
Dział
Dział tematyczny
Licencja
Prawa autorskie (c) 2012 Ireneusz Stolarczyk

Praca jest udostępniana na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 3.0 Unported License.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.