Wolność i niezależność telewizji – droga do sprawiedliwego przekazu
DOI:
https://doi.org/10.15633/ssc.406Słowa kluczowe:
sprawiedliwość, media, telewizja, wolność, niezależność, Jan Paweł II, odpowiedzialność, wartość, kulturaAbstrakt
Wolność i niezależność są podstawowymi warunkami sprawiedliwego przekazu w mediach. Tylko w takiej atmosferze media, a zwłaszcza telewizja mogą wypełniać przypisane im społecznie zadania. Wolność i niezależność są również tą przestrzenią, która umożliwia respektowanie podstawowych wartości, w tym także wartości chrześcijańskich w mediach. Respektowanie wartości chrześcijańskich w mediach jest przede wszystkim próbą obrony człowieka przed tym, co podważa jego godność, co degraduje człowieka do roli przedmiotu, co czyni go obiektem różnorakich manipulacji. Kulturę wolną od tego rodzaju zagrożeń można tworzyć i w niej uczestniczyć tylko w klimacie wolności. Każde bowiem dążenie do uczestniczenia w prawdzie i dobru staje się niemożliwe w warunkach przymusu i zniewolenia.Pobrania
Opublikowane
2012-12-31
Numer
Dział
Dział tematyczny
Licencja
Prawa autorskie (c) 2012 Andrzej Baczyński

Praca jest udostępniana na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 3.0 Unported License.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.