Potrzeba rewalidacji sprawiedliwości w mediosferze
DOI:
https://doi.org/10.15633/ssc.407Słowa kluczowe:
sprawiedliwość, media, etyka mediów, prawda, wartości w mediach, zasada sprawiedliwości, komunikowanie społeczneAbstrakt
Postęp technologii medialno-informacyjnych przynosi z jednej strony wielorakie korzyści dla człowieka i społeczności, ale z drugiej źle wykorzystany przez ludzi umacnia niesprawiedliwość i utrwala krzywdę. Funkcjonowanie mediów w oparciu o prawdę i sprawiedliwość gwarantuje, że przekazy medialne będą szanować godność człowieka i służyć budowaniu autentycznie ludzkiej wspólnoty. Celem prezentowanych poniżej analiz jest próba ukazania roli sprawiedliwości jako wartości, jako cnoty i jako zasady etycznej w funkcjonowaniu mediów, a przede wszystkim w wartościowaniu ludzkich działań we współczesnej mediosferze.Pobrania
Opublikowane
2012-12-31
Numer
Dział
Dział tematyczny
Licencja
Prawa autorskie (c) 2012 Michał Drożdż

Praca jest udostępniana na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 3.0 Unported License.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.