Zasada sprawiedliwości w posłudze sędziego kościelnego
DOI:
https://doi.org/10.15633/ssc.410Słowa kluczowe:
prawość, sędzia, sprawiedliwośćAbstrakt
Zadaniem sędziego jest troska o sprawiedliwość i pokój we wspólnocie Ludu Bożego. Sprawiedliwość to cnota, której sędzia powinien wymagać także od siebie. Dlatego powinien on permanentnie udoskonalać w sobie zasady etyczne, rozwijać kulturę osobistą i to wszystko, co ma wpływ na realizowanie przez niego zasady sprawiedliwości. Artykuł Zasada sprawiedliwości w posłudze sędziego kościelnego składa się z trzech części. W pierwszej w sposób ogólny jest omówione samo pojęcie sprawiedliwości. W drugiej są przedstawione wypowiedzi Jana Pawła II i Benedykta XVI na temat sprawiedliwości w sądach kościelnych. W trzeciej części jest zaprezentowane zagadnienie sprawiedliwości jako istotnego przymiotu sędziego kościelnego.Pobrania
Opublikowane
2012-12-31
Numer
Dział
Dział tematyczny
Licencja
Prawa autorskie (c) 2012 Robert Kantor

Praca jest udostępniana na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 3.0 Unported License.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.