Homo faber
DOI:
https://doi.org/10.15633/ssc.430Słowa kluczowe:
praca, bezrobocie, homo faberAbstrakt
Praca jako przyrodzone prawo człowieka. Problem bezrobocia w Polsce i destrukcyjny wpływ braku pracy na ludzi. Konstytucyjna ochrona godności człowieka a jego dostęp do zatrudnienia i godziwych zarobków. Praca a poczucie spełnienia, szczęścia; praca jako powołanie; chrześcijańskie świadectwo w pracy i przez pracę. „Praca dla człowieka a nie człowiek dla pracy” – konsekwencje naruszenia tej zasady. Rynek pracy w Polsce – szanse i zagrożenia. Wartość pracy w życiu ludzi – mądrość pokoleń wyrażona w przysłowiach i aforyzmach. Kim staje się, przez pracę lub jej brak, współczesny homo faber?Pobrania
Opublikowane
2013-08-08
Numer
Dział
Dział tematyczny
Licencja
Prawa autorskie (c) 2013 Jolanta Niewińska

Praca jest udostępniana na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 3.0 Unported License.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.