Twórczość malarza-kameduły o. Wincentego z Subbiaco w świetle najnowszych badań
DOI:
https://doi.org/10.15633/fhc.1341Słowa kluczowe:
malarstwo, kameduli, klasztor na Bielanach, Wincenty z SubbiacoAbstrakt
Artykuł przedstawia życie i twórczość malarza-kameduły o. Wincentego z Subbiaco w świetle najnowszych badań. W ostatnich latach Wenanty z Subiaco został ponownie odkryty - głównie dzięki Lucilli Conigliello - jako malarz o raczej wyrazistym stylu, mieszczący się w nurcie włoskiego caravaggionizmu, jako artysta, który w ramach kontrreformacyjnej ikonografii opracował program dostosowany do celów i potrzeb zakonu pustelniczego.Pobrania
Opublikowane
2003-12-31
Numer
Dział
Artykuły
Licencja
Prawa autorskie (c) 2015 Adam Małkiewicz

Praca jest udostępniana na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 3.0 Unported License.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.